Český den proti rakovině

25.04.2018 15:28

 

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 STŘEDA 16. KVĚTNA

 

Letošní 22. ročník celonárodní veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha proběhne ve středu 16. května. Do ulic měst a vesnic po celé České republice se v tento den  vydá více než 14 500 dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky, letos ozdobené vínově červenou stužkou. 

 

V Budiměřicích se jedná letos již o 3. ročník. Naše obec se zapojila poprvé v roce 2016. Kvítky se prodávaly na obecním úřadě v Budiměřicicíh a v obchodě a restauraci U Táboráka v Rašovicích. Sbírka se setkla zejména v Rašovicích s velkým ohlasem, vybralo se 1 345,- Kč, v Budiměřicích 620,- Kč. Následující rok byl úspěšnější na obou stejných prodejních místech (Rašovice 1 963,- Kč a Budiměřice 1 105,- Kč). 

Pevně věříme, že i letos přijdou občané naší obce podpořit Český den proti rakovině zakoupením kytičky na OBECNÍ ÚŘAD V BUDIMĚŘICICÍCH nebo do OBCHODU ČI RESTAURACE U TÁBORÁKA V RAŠOVICÍCH a že se nám společnými silami podaří pokořit loňský výtěžek ve výši 3 068,- Kč.

 

Každý dárce, který si kytičku koupí za minimální částku 20,- Kč, dostane také letáček, ve kterém Liga veřejnosti objasňuje problematiku rakoviny tlustého střeva a konečníku a především důležitost preventivního vyšetření, které v mnoha případech zachraňuje život. Vrátit se opakovaně po několika letech k tématu rakoviny tlustého střeva a prevence před tímto onemocněním Ligu přiměla skutečnost, že Česká republika stále zaujímá přední příčky ve výskytu i v úmrtnosti mezi zeměmi Evropy. Ročně diagnózu rakoviny tlustého střeva a konečníku vyslechne v ČR více než 8 000 nových pacientů a téměř polovina, kolem 4 000, jich zemře.

 

Kromě zakoupení kytičky lze Český den proti rakovině podpořit také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS 90 na číslo 87 777.

 

Liga proti rakovině Praha předem děkuje všem dárcům! Výtěžek ze sbírky bude použit na podporu projektů nádorové prevence, pomoc onkologickým pacientům, na podporu dovybavení onkologických pracovišť a na výzkum.