dTest 8/2019

05.08.2019 09:56

K českému rodinnému stříbru bezesporu patří poctivý světlý ležák plzeňského typu, proto jsme otestovali hned 26 vzorků. Které pivo získalo nejvíce bodů, které nejlépe chutnalo a kde našli odborníci drobné nedostatky? To vše se dozvíte v nejnovějším vydání.

Dále jsme se zaměřili na LCD monitory – zajímal nás poměr ceny, kvality a výkonu. U sportovních dětských kočárků jsme kromě jiných závad opět zjistili nežádoucí chemikálie v použitých materiálech. Pokud plánujete nákup psacích potřeb, dejte si pozor na dětské fixy – odhalili jsme v nich toluen a další škodlivé látky. 

Novinkou v našich testech jsou ekologické zkoušky automobilů, tzv. Green NCAP. To je název nového nezávislého programu podporovaného spotřebitelskými organizacemi a vládami zemí Evropské unie. Díky tomu vám můžeme přinést prvních 17 výsledků testů, které prověřily zátěž, jakou pro přírodu představují nové automobily s různými typy pohonu.

Venku sice panují tropická vedra, ale v dTestu už tak trochu myslíme i na zimu. V nejnovějším vydání jsme se blíže podívali na dřevěné pelety a zaměřili se na kvalitu, výrobu i využití tohoto topiva z pilin. 

Spoustu dalších článků, testů a zajímavých informací se světa spotřebitele najdete také zde.

V srpnovém čísle najdete například tyto testy: 

Test sportovních kočárků: Dojely na chemii

Test světlých ležáků: Rodinné stříbro

Test monitorů: Krása v každém pixelu