Sdružení žen Budiměřice - Šlotava, z.s. - zpráva za rok 2015

Rok 2015 jsme zahájily v únoru Námořnickým bálem, který se velmi vydařil, účast byla vysoká. Všichni účastníci byli v kostýmech. Z předešlých zkušeností víme, že nápaditost našich spoluobčanů nezná mezí. A proto v tomto trendu tematických bálů budeme pokračovat i nadále. 

Dalšími kulturními akcemi byly již tradiční Velikonoční a Václavská zábava. Aby ani naše děti nepřišly zkrátka, připravily jsme pro ně v červnu Námořnický dětský den. Počasí nám přálo, děti si všechny soutěže užily. Odměnou jim byla spousta drobných pamlsků a překvapení v podobě pěny. Novinkou byly Dětské rybářské závody, které jsme pořádaly s ostatními organizacemi naší obce na Skále v Budiměřicích. Této akce se zúčastnilo 18 soutěžících dětí, které přišlo povzbudit početné obecenstvo. Poslední listopadovou sobotu proběhl již tradiční karneval a mikulášskou nadílkou, kterého se zúčastnilo 38 dětí v různých maskách. Karneval si užili jak děti, tak i dospěláci. 

K naší další činnosti patří vypomáhat při akcích pořádaných obcí a Sborem dobrovolných hasičů Budiměřice – Šlotava, například občerstvení na Memoriálu Bohumila Jeníka a Františka Říhy.

Předvánoční čas si zpříjemníme setkáním v kostele svatého Prokopa v Budiměřicích, kde nám zazpívají žáci zdejší základní školy. Pro tuto příležitost zajišťujeme výzdobu kostela a domácí vánoční cukroví.

Rády uvítáme nové členky do našeho spolku Sdružení žen Budiměřice – Šlotava, hlavně z řad mladých maminek a nových spoluobčanů. /kontakt na OÚ Budiměřice/.